Formowanie odlewów

Proces zagęszczania formy

Liczy się forma: Technologia AIRPRESSplus firmy KW

Kwestia technologii

Zagęszczanie

Wyposażeni w najlepsze pomysły: W zależności od asortymentu swoich produktów nasi klienci mogą stosować różne technologie produkcji jednorodnych form piaskowych. Jest to niezbędny krok w kierunku ekonomicznej produkcji wysokiej jakości odlewów. Odlewnia przyjazna środowisku.

Szybciej, lepiej, wydajniej niż kiedykolwiek w przypadku najtwardszych form piaskowych: zagęszczanie wstępne za pomocą TWINPRESSplus. Model naciska na masę od dołu w kierunku siłowników, co powoduje zwiększenie gęstości masy w pobliżu płyty modelowej i umożliwia wykorzystanie jej profilu. Następnie od góry następuje ostateczne zagęszczenie. Całkowitą nowością jest opatentowana możliwość regulacji skoku.

Nasze najlepsze zagęszczanie wstępne: KW TWINPRESSplus.

Złożone kontury modeli są odwzorowane w najlepszy możliwy sposób i wykazują taką samą wytrzymałość (twardość) dla wszystkich formatów skrzyń formierskich: Wynik jest przekonujący.

Gotowi na przyszłość: KW-TWINPRESSplus - Dostosowanie konturów, samoregulacja wciskania cylindrów nośnych, zagęszczanie końcowe w najnowocześniejszej formie.

Zagęszczanie za pomocą wielotłokowego systemu wyciskania KW.

Podzielona na poszczególne obwody ciśnieniowe, metoda ta oferuje swobodę w parametryzacji sił ściskania i opóźnień czasowych pomiędzy poszczególnymi obwodami ciśnieniowymi. Maszyna formująca może być ustawiona w różny sposób w zależności od konturu modelu. W przypadku modelu zagłębionego tłoki posuwają się szybko od środka, w przypadku modelu wypukłego – od krawędzi. W większości zastosowań już samo zastosowanie tego stopnia zagęszczania zapewnia optymalną formę.

Wywieranie nacisku: Zmienne obiegi ciśnienia wywołane przez wielotłokową głowicę wyciskającą. Zapewniona jakość formy.

Zagęszczanie wstępne z wykorzystaniem technologii AIRPRESSplus firmy KW

W przypadku skomplikowanych modeli formierskich, np. wzorów o znacznych różnicach wysokości, o skomplikowanych konturach, ciężkich zasilaczach, technologia KW AIRPRESSplus sprawdziła się doskonale w skali międzynarodowej. Na piasek działa silny impuls powietrza, który prowadzi do powstania frontu zagęszczającego przez masę do płyty modelowej. Takie zagęszczanie „w mgnieniu oka” jest dostępne tylko w KÜNKEL WAGNER.