Przygotowanie masy formierskiej

Mieszarki masy

Mieszarki obrotowe KW

Idealna mieszanka!

Nasze wysokowydajne mieszarki obrotowe są ekonomiczne. Są one najlepsze w swojej dziedzinie i stanowią kluczowy element instalacji do przygotowywania piasku. A oto dlaczego:

Mieszarki masy

Wytrzymała konstrukcja, ergonomiczny projekt. Sprawdzona niezawodność w odlewniach na całym świecie.

Nasza wysokowydajna technologia przygotowania piasku ma receptę na sukces: mieszalnik.

Mieszarka obrotowa KW, zaprojektowana z myślą o doskonałej wydajności i solidnej niezawodności w praktyce produkcyjnej, dzień po dniu.

250 mieszalników, które w ciągu ostatnich 25 lat dostarczyliśmy do odlewni na całym świecie, to nasza najlepsza wizytówka.

Nazwa KÜNKEL WAGNER oznacza fachową obróbkę masy formierskiej i rozległe know-how w zakresie mieszania wstępnego, homogenizacji, kontroli i korekty wilgotności, mieszania końcowego i rozładunku. Po otwarciu wrót wylotowych, zmieszany piasek formierski jest gotowy do użycia – z optymalną płynnością, jednorodnością i konsystencją bez grudek.

Rozładowanie miksera sprawi, że będziesz szczęśliwy. I słusznie.

Gdy rozpoczyna się kolejny cykl mieszania, technika mieszania KW odpowiada na wezwanie, udowadniając w dalszym ciągu swoją opłacalność i niezawodność w długotrwałej eksploatacji. Praktycznie jednoczesne doprowadzanie piasku i dodawanie wody pozwala na znaczną oszczędność czasu. Następuje szybkie mieszanie dzięki wysokoobrotowemu wirnikowi a doprowadzanie dodatków jest w pełni kontrolowane. Zgarniacze ścienne i podłogowe zapewniają jednorodne mieszanie i zapobiegają powstawaniu miejscowych martwych punktów. Mieszanie z dużą prędkością obrotową zapewnia przyspieszoną dyspersję spoiwa w całej mieszance.

Intensywne mieszanie jest skomplikowanym procesem, który obejmuje ciągłe zmiany kierunku obwodowego przepływu piasku, jak również cykliczne ścinanie, ściskanie i dekompresję. W przeciwieństwie do tego wyniki mieszarek KW są proste: luźny, swobodnie płynący piasek bez grudek. Wysokie wymagania, jakie stawiamy naszym mieszarkom, są gwarancją optymalnej pracy – każdego dnia na Państwa obiekcie.

KW Mieszarki Masy zalety

  • Wydajność mieszania 15 – 180 t/h
  • Intensywny proces mieszania
  • Mieszanie wsadu przy niskich kosztach
  • Wysoki stopień wymieszania: wyższy niż 90%
  • Jednolita i optymalna jakość uzyskiwanej masy formierskiej
  • Zintegrowany system kontroli
  • Solidna, sprawdzona konstrukcja
Mieszarki masy

Szeroka gama dostępnych urządzeń dla odlewni każdej wielkości.

Zrozumienie, jak naprawdę działa mieszanie, jest niezbędne, aby wykorzystać potencjał przetwarzanego piasku. KW wie, jak wprowadzić wodę i dodatki do zużytego piasku – jak również jak deagglomerować bentonit w taki sposób, aby wokół każdej cząstki piasku powstała jednolita warstwa bentonitu. KW zna narzędzia niezbędne do wykonania tego zadania: obrotowe zgarniacze ścienne/podłogowe w połączeniu z zsynchronizowanymi wirnikami wysokoobrotowymi. Im więcej mówimy o mieszalnikach obrotowych KW, tym wyraźniej widać, że wyjątkowe wyzwania, jakie stawia piasek, wymagają wyjątkowych technologii i rozwiązań mieszania. Uzyskajcie Państwo najlepsze rozwiązanie dla Waszego konkretnego zastosowania: skontaktujcie się z nami telefonicznie lub mailowo.