Śrutownice do rur typ „PIP”
Śrutownice do rur serii „PIP” są wyspecjalizowanymi urządzeniami. Zaprojektowanymi do strumieniowo-ściernej obróbki rur o różnych średnicach i długościach przy różnej prędkości pracy.
Rury ładowane są na wejściowy taśmociąg stożkowy lub dyskowy (jeżeli system obsługuje rury o większych średnicach). Rolki umieszczone są pod odpowiednim kątem, co pozwala na równoczesne przesuwanie i obracanie transportowanych rur. Rury transportowane są przez część tunelową maszyny. Na której krawędzi znajdują się turbiny, dzięki którym następuje śrutowanie całej zewnętrznej powierzchni rur. Przy rurach o większej średnicy turbiny umieszczone są w dolnej części śrutownicy turbinowej (pod rurą). Tak by odległość pomiędzy turbinami a obrabianą powierzchnią pozostawała stała, niezależnie od średnicy rury. Wsad przesuwany jest przez tunel docierając finalnie do wyjściowego taśmociągu rolkowego.
Śrutownice do rur
Śrutownice do rur – Właściwości
- Oczyszczarki do rur typu „PIP” zostały zaprojektowane do obróbki rur o średnicy od 15mm do 1600mm.
- Śrutownice stosowane są w procesach technologicznych takich jak: usuwanie rdzy, przygotowanie do dalszego zabezpieczenia powierzchni, matowanie, szorstkowanie, itp.
- Nasze śrutownice do rur zapewniają optymalne pokrycie rury strumieniem śrutu i najwyższej jakości oczyszczoną powierzchnię.
- Oczyszczarki turbinowe mogą działać niezależnie lub zostać wbudowane w istniejący system transportowy.
- Oferujemy szeroki zakres śrutownic, dostosowanych do rur o różnych średnicach. Dostarczamy również liczne akcesoria dla maszyn, co pozwala nam dostosować nasze produkty do wymagań nawet najbardziej wymagających klientów.
- Dzięki wysokiej jakości wykonaniu oraz trwałej konstrukcji. Śrutownice mogą być użytkowane nawet w najbardziej wymagających środowiskach.
Dane Techniczne
Prócz wymienionych powyżej maszyn standardowych, oferujemy również gotowe maszyny różnych wymiarów, jak również maszyny dostosowane do oczekiwań klienta, co pozwala nam na:
- Dostosowanie wielkość obszaru roboczego, biorąc pod uwagę średnicę rury
- Optymalny wybór liczby i mocy turbin
- Dostosowanie długości taśmociągu i jego nośności
- Integrację z istniejącymi liniami produkcyjnymi
- Zastosowanie automatycznego systemu załadunkowego i rozładunkowego
- Wyposażenie turbin w regulator częstotliwości