Śrutownice do butli gazowych typ „GAB”

Śrutownice do butli gazowych serii „GAB” zaprojektowane zostały do obróbki strumieniowo-ściernej zewnętrznych powierzchni butli gazowych, bojlerów i innych pustych w środku produktów o różnych rozmiarach. Urządzenia przystosowane są do obróbki nowych jak i używanych produktów. Nasz katalog produktowy zawiera trzy warianty tego typu maszyn, które różnią się od siebie metodą działania.

Śrutownice Serii „GAB” działające według określonego taktowania

Wsad umieszczany jest w urządzeniu ładującym, które pojedynczo wprowadza produkty do komory śrutownicy. W czasie śrutowania, produkt obraca się w strumieniu stalowego śrutu pomiędzy dwoma równolegle obracającymi się rolkami. Po zakończeniu cyklu śrutowania maszyna automatycznie wyładowuje wsad na rampę wyładowczą.

Oczyszczarki  przelotowe serii „GAB”

Produkty umieszczane są na taśmociągu ze stożkowymi rolkami, które umieszczone są pod kątem zapewniającym równoczesny transport i obrót wsadu. Wsad przesuwa się przez tunel maszyny, który wyposażony jest w turbiny. Oczyszczarki turbinowe czyszczą elementy wsadowe na całej ich powierzchni. Następnie wsad przesuwa się przez komorę w której jest przedmuchiwany, co usuwa z jego powierzchni ścierniwo, trafiając w końcu do części wyjściowej.

Śrutownice z podwieszaną szyną serii „GAB”

Wsad zawieszany jest na hakach przyczepionych do podwieszanej szyny, która transportuje je, zgodnie z założonym taktowaniem. Lub też ruchem ciągłym pod czyszczącym strumieniem stalowego śrutu. Wsad następnie transportowany jest przez komorę w której następuje atmosferyczne usunięcie ścierniwa z odsłoniętych przestrzeni do momentu osiągnięcia wyjściowej części maszyny. Śrutownice strumieniowe znajdują szczególne zastosowanie w liniach produkcyjnych, w których znajdują się również komory malowania i suszenia; choć mogą być również stosowane niezależnie.

Śrutownice do butli gazowych

Właściwości

 • Śrutownice do butli gazowych serii „GAB” zaprojektowane zostały do zewnętrznej obróbki strumieniowo-ściernej butli gazowych, bojlerów i innych pustych w środku produktów o różnych rozmiarach.
 • Stosowane są w procesach takich jak: usuwanie starej farby i rdzy, przygotowanie powierzchni do dalszych działań ochronnych, do matowania, szorstkowania, itp.
 • Wszystkie nasze urządzenia oferują optymalne pokrycie i oczyszczenie wsadu oraz gwarantują wysokiej jakości powierzchnię, niezależnie od wybranego wariantu urządzenia.
 • Oczyszczarki strumieniowe mogą być używane niezależnie lub wbudowane w istniejące systemy transportowe. Istnieje możliwość włączenia ich w linie malowania i chłodzenia.
 • Mogą być również wyposażone w system wewnętrznego czyszczenia wsadu strumieniem sprężonego powietrza.
 • Śrutownice turbinowe można również wyposażyć w systemy załadowcze i wyładowcze, co pozwala na łatwe włączenie ich w istniejące linie produkcyjne.
 • Oferujemy szeroki zakres maszyn o różnych rozmiarach obszaru roboczego, jak również liczne akcesoria, co pozwala nam dostosować nasze produkty do wymagań nawet najbardziej wymagających klientów.
 • Dzięki wysokiej jakości wykonaniu i trwałej konstrukcji, nasze maszyny mogą być użytkowane nawet w najbardziej wymagających środowiskach.

Dane Techniczne

Prócz wymienionych powyżej maszyn standardowych, oferujemy również gotowe maszyny różnych wymiarów, jak również maszyny dostosowane do oczekiwań klienta, co pozwala nam na:

 • Dostosowanie wielkość obszaru roboczego
 • Optymalny wybór liczby i mocy turbin
 • Możliwość dodatkowego czyszczenia strumieniem sprężonego powietrza
 • Integrację z istniejącymi liniami produkcyjnymi
 • Wyposażenie turbin w regulator częstotliwości