Maszyny odlewnicze

Generatory gazu

Urządzenie to umożliwia dozowanie aminy wewnątrz rury wykonanej z PTFE z dużą dokładnością za pomocą przepływomierza. Ilość dozowanej aminy można ustawić bezpośrednio z poziomu panelu sterowania. Nagrzewnica powietrza, umieszczona w dolnej strefie szafy, zbudowana jest z odlewanych płyt aluminiowych. Wewnątrz tych płyt znajduje się labirynt, przez który przepływa powietrze, które w kontakcie z gorącą powierzchnią zostaje nagrzane. Temperatura jest kontrolowana przez cyfrowy termometr, a regulowany termostat czuwa nad jej stałością. Amina wtryskiwana jest bezpośrednio do rury wyprowadzonej na zewnątrz nagrzewnicy, gdzie zamienia się w parę i jest napędzana strumieniem gorącego powietrza. Procedura przedmuchu odbywa się za pomocą układu złożonego z elektrozaworów i analogowego serwozaworu do sterowania i regulacji ciśnienia powietrza. Wszystkie operacje, receptur, cykl ręczny i cykl automatyczny są kontrolowane przez PLC.

Zalety generatorów gazu Euromac:

Generator gazu EUROMAC jest wyposażony w elementy pomiarowe wysokiej klasy, które ze względu na precyzję umożliwiają dozowanie amin z dokładnością 0,5cm³, nieosiągalną dla innych rozwiązań. Jednak główną zaletą jest wskaźnik zużycia: 0,5 cm³ na każdy kg piasku.

Generator gazu pracuje z wysoką temperaturą w zakresie 140-150°C. Jest to pomocne w procedurze, skracając czas gazowania. Wysoka temperatura jest dozwolona, ponieważ amina jest wtryskiwana bezpośrednio do rury, a nie do elementu grzejnego: gdy amina jest mieszana w strumieniu gorącego powietrza, przechodzi w stan gazowy i może być dozowana wewnątrz rdzennicy w celu uformowania rdzeni.

Generator gazu jest odpowiedni dla ciężkich rdzeni, w których aminy muszą być wtryskiwane w różnym czasie podczas procedury gazowania. Gdy konieczne jest użycie znacznej ilości aminy, generator gazu Euromac pozwala na dozowanie jej w różnych fazach. (tj. 100 cm³ należy dozować w 30 sekund, taką ilość można wstrzyknąć podzieloną na 2 lub 3 razy w czasie gazowania). Zapewnia to oszczędność aminy, ponieważ powietrze przepływające wewnątrz rury cały czas pozostaje pełne gazu. W normalnym generatorze gazu amina jest wtryskiwana na początku procedury gazowania i cała ilość natychmiast dociera do rdzenia. W takim przypadku amina jest usuwana poprzez otwory wentylacyjnych i większość jej nie jest wykorzystana w procesie.